Kobiety menadżerki

Kobietymenadzerki2W latach 2012-2013 miałam przyjemność, jako trener i coach, realizować projekt rozwojowy „Kobieta – skuteczny lider i menadżer”, skierowany do kobiet pracujących na stanowiskach menadżerskich, od strategicznych przez liniowe do operacyjnych, w województwie łódzkim. To dziesiątki dni i kilkaset godzin mojej pracy w charakterze trenera i kolejne godziny pracy w charakterze coacha.

Realizowałam w tym projekcie dziesięć edycji, czyli edukowałam menadżersko 100 kobiet. Każda edycja przechodziła przez wielodniowy blok rozwijający kompetencje menadżerskie, który obejmował szkolenia z zarządzania i przywództwa, budowania zespołu, oceny pracownika, coachingu menadżerskiego, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Ponadto kolejne dni szkoleń to dalsze doskonalenie kompetencji osobistych plus biznesowy język angielski, a do tego sesje coachingowe dla każdej z Uczestniczek projektu.

Spotkałam podczas jego realizacji wiele energicznych, ambitnych i mądrych Kobiet. Przy tym bardzo zmotywowanych do działania, wrażliwych, empatycznych i czasem zagubionych. Poszukując nowych ścieżek nie tylko w życiu zawodowym, odnajdujących siebie na nowo, siebie i swoje potrzeby często dawno zamiecione gdzieś „pod dywan” . Dysponują ogromną siłą i odwagą, ale czasem w nią nie wierzą, będąc wbitymi w kulturowy stereotyp płci słabej, gorszej z mniejszym potencjałem.
A jednak w tym projekcie Kobiety rozkwitały!

Był to wyjątkowo rozwojowy i inspirujący projekt również dla mnie. Bardzo sobie cenię to doświadczenie, zarówno ze względu na poziom merytoryczny, relacyjny jak i organizacyjny. Ponadto inicjator i organizator projektu – Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego –  wykazał się wyjątkowo wysokim poziomem profesjonalizmu podczas współpracy – nie zawsze tak jest.