Sukces czy mistrzostwo?

Wolisz osiągać sukcesy, czy mistrzostwo?
Czy w codziennym życiu w ogóle się nad tym zastanawiamy? Czy zadajemy sobie pytanie, z czego wynika jedno i drugie? Wreszcie czy wiemy, co robić, by być mistrzem i osiągać sukcesy?
Żeby odpowiedzieć sobie na te pytania, warto najpierw zdefiniować jak rozumiemy sukces i mistrzostwo. Otóż według encyklopedii PWN sukces to „pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, osiągnięcie zamierzonego celu”, zaś mistrz to „najwyższy stopień w hierarchii rzemieślniczej”. Zatem mistrzostwo osiąga ktoś, kto ma najwyższy poziom wiedzy i umiejętności w określonej dziedzinie.
Zarówno sukces jak i mistrzostwo związane są z efektywnością działania, czyli miarą skuteczności w osiąganiu celów. Zapewne dlatego z badań naukowych i życiowego doświadczenia wynika, że sukces to rezultat mistrzostwa, a mistrzostwo to owoc wytrwałej pracy. Tylko czy każdy z nas ma tyle determinacji, by dążyć do mistrzostwa i tyle wytrwałości, by sukces nie był dziełem przypadku, lecz stałą w naszym życiu.

Jak osiągnąć mistrzostwo?

Psychologiczną naturę wiedzy i osiągnięć człowieka badał szwedzki profesor psychologii K. Anders Ericsson. W swoich pracach podkreśla, że o sukcesie życiowym decyduje…..

Pełna treść tekstu znajduje się tutaj: https://www.space4living.pl/sukces-czy-mistrzostwo/

Napisano w psychologia, teksty