Podróż Bohatera® – Heros Navigares®

  • To wyjątkowa, barwna i pełna nieoczekiwanych, inspirujących zdarzeń podróż w głąb własnego rozwoju.
  • Praca z wykorzystaniem tego narzędzia to opowieść z fabułą, którą sami sobie budujemy.
  • Fabułą, która intryguje, zaskakuje, odkrywa naszą moc, sprawczość i wpływ na własne życie.
  • Fabułą, która daje siłę by sprawić, aby stała się prawdziwą historią w naszym własnym życiu.

Zapraszam w Podróż Bohatera, gdzie Bohaterem może być każde z Was!

 

Opis gry

„Heros Navigares® (gra dotychczas znana w Polsce jako Podróż Bohatera®), to kompleksowy pakiet narzędzi, zebranych w przemyślaną koncepcję gry planszowej, również w formie on-line, służącej do grupowej lub indywidualnej pracy rozwojowej w dowolnie wybranym obszarze życia i pracy.

Jej głównym założeniem jest wsparcie graczy w wyznaczaniu i osiąganiu istotnych dla nich celów/ przechodzeniu transformacji/ zmiany. Ideą gry jest też wzmocnienie w graczu poczucia mocy, sprawczości oraz motywacji do działania.

Wyjątkowość gry

Koncepcja gry, inspirowana jest monomitem Josepha Campbella- mityczną wyprawą bohatera, archetypu od tysięcy lat obecnego i silnie zakorzenionego w naszej kulturze. Wyprawę mitycznego herosa w grze wykorzystano jako metaforę każdej podróży człowieka do wyznaczonego celu. Jako podróży przez własne życie z typowymi i powtarzalnymi etapami tej wyprawy jak : usłyszenie i podjęcie wyzwania, przekroczenie progu, samopoznanie, pokonywanie przeciwności/ wewnętrznych demonów, osiąganie celu i transformacja.

Zbudowanie koncepcji gry planszowej on-line na kanwie podróży bohatera sprawia, że gracze w niemal intuicyjny sposób sięgają do bardzo ważnych aspektów, które mają wpływ na dokonywane przez nich decyzje. W efekcie mają również wpływ na osiągane cele. Te aspekty związane są z ich najważniejszymi wartościami, tożsamością, posiadaną wizją, prawdziwą misją – czyli wszystkim tym co w dokonywaniu zmiany, transformacji, realizacji zamierzeń – ma ogromne znaczenie”.

Źródło opisu – cytat: https://podrozbohatera.com/?gclid=Cj0KCQiAoY-PBhCNARIsABcz773IiIIlH9ZjUahiOot4zQF52g94E1dusmNEjAGgn8vvsuafGAEiR9QaAr14EALw_wcB